Macera, Özgürlük, Seyahat hangi erkek aksesuarını bu kelimelerle ilişkilendirirsiniz?

Sırt çantası; Sırt çantaları, toplumumuzun macera, sürekli hareket, öğrenme ve kaçış takıntısını temsil ediyor.

Ellerinizi serbest tutarken ihyacınız olanı taşıma özgürlüğü, bu aksesuarı erkek gardıroplarında temel bir unsur haline getirmiştir.

Okula geri dönüyor olsanız da, hafta sonu yürüyüşünden en iyi şekilde yararlanmayı ya da Everest Dağı'nı ölçeklendirmeyi planlıyorsanız, bir sırt çantası ekipmanınızı taşımak için pratik bir araçtır.

İhtiyaçlarınız için mükemmel sırt çantasını nasıl satın alabilirim?

Bugün sizlerle  9 ipucu paylaşarak ve akıllı bir satın alma yapmanızı sağlamaya çalışacağız.


Sırt Çantası Alış İpucu # 1 - Konfor


Bir sırt çantası seçiminde rahatlık en önemli faktördür. Sırtını incitirse, en çok sık kullanmayacaksın. En kötüsü - kendine zarar verebilirsin.

Bir sırt çantasının yapısı, özellikle arka tarafın şekli, omuz kayışları ve dolgu malzemelerinin kullanım rahatlığına katkıda bulunur.

Rahat bir arka panele, yastıklı omuz kayışlarına ve isteğe bağlı bir kalça kemerine sahip sırt çantaları, paketin ağırlığını tüm vücutta dağıtır.
Ayarlanabilir ve yastıklı omuz kayışları sırt çantasının rahatça oturmasını sağlar ve sırtınızdaki gerginliği azaltır.

Konturlu ve dolgulu sırtlar, alt sırtınızın doğal şeklini takip ederek çantayı taşıma rahatlığını artırır. Şekil, doğal bir kemerin sırt ağrısı olmamasını sağlar.
Yastıklı kalça kemerleri, sırt ve omuzlardaki ağırlığı kaldırır ve yükün daha büyük bir kısmını bacak kaslarına yerleştirir - daha uzun süre daha ağır yükler taşımanıza izin verir.

Okul Çantası Sırt Çantası Alış İpucu # 2 - Dayanıklılık

Kaliteli sırt çantaları, dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir.


Ağır hizmet tipi sırt çantaları genellikle ultra güçlü naylon malzemeden ve YKK sınıfı fermuarlardan ve naylon kayışlardan yapılır. Naylon ve polyester en popüler ambalaj malzemeleridir. Tuval gibi daha ağır kumaşlar da yıllarca kullanacağınız dayanıklı çantalar oluşturur. Deri bile çalışır, ancak bir çantanın fiyatını yükseltebilir.


Erkeklerin eski sırt çantalarını bir kenara atmasının en yaygın nedenleri omuz kayışlarındaki bağlama yeri, kırılmış fermuarlar ve çözülmüş dikişlerdir.


Omuz kayışları en çok bağlama yerlerine karşı hassastır. Dikiş ve iplik malzemesine dikkat edin. Çift dikiş tercih etmenizi tavsiye ederiz.  Çanta taşımak için tasarlanmamış yükleri taşımaktan kaçının. Bir terzi veya lostra bu dikişleri 10 TL kadar bir miktara 1 saat kısa bir sürede kolayca düzeltebilir.Okul Çantası Sırt Çantası Alış İpucu # 3 - İçerik Koruması


Sırt çantanızın biraz su geçirmez olması ve elektronik veya hassas ekipmanı korumak için dolgu malzemesi kullanılması gerekir.

Suya dayanıklı malzeme -% 100 su geçirmez bir sırt çantasına ihtiyacınız olmayabilir - ancak yarı-su geçirmez malzemelerden yapılmış bir çanta, acil bir durumda içeriği koruyacaktır. Naylon ve polyesterden yapılmış çantalar açık hava maceraları ve sırt çantasıyla seyahatler için daha iyi seçeneklerdir.

Dolgu - Sırt çantalarında dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için dolgulu bir bölme vardır. Elektronik cihazınızın çantanızda dolaşmaması için güvenli bir şekilde bağlandığından emin olun.
 

 

Sırt Çantası Alım İpucu # 4 – İdeal BüyüklükMükemmel boyutta sırt çantasını bulmak, vücudunuzla orantılı olan ve taşımanız gereken tüm eşyalara uyan birini seçmektir.

Doğru uyum, gövde uzunluğunuza uygun ve kalçalarınız üzerinde rahat bir tutuşa sahip olan bir boyuttur.

Torso uzunluğu - Bazı paketler, çeşitli torso uzunluklarına uyan ekstra küçükten büyüğe, birden fazla boyutta mevcuttur.
Kalça boyutu - Bir sırt çantasının ağırlığının büyük kısmı kalçalarınız tarafından desteklenmelidir. Ayarlanabilir sırt çantası kalça kemerleri çok çeşitli kalça boyutlarına uygundur.
Gövde uzunluğunuzu ölçmek için - elinizi kalça kemiğinizin üzerinde durun, parmağınızı düz bir şekilde işaretleyin ve arkaya baş parmaklarınızla bakın. Vücudunuzun uzunluğu, boynunuzun dibindeki kemik çarpıntısından baş parmaklarınızın birleştiği yerin arkasına kadar ölçülür.

Ekstra küçük ve küçük sırt çantaları, 45 cm e kadar torsolara uyar.
Orta ve düzenli sırt çantaları 45 -50 cm torsoya uyar.
Büyük sırt çantaları torsolara 50 cm ve üstü sığar.
Sırt çantanız, gövdenizle orantılı olarak çok büyük veya çok küçükse, ağırlık düzgün bir şekilde dengelenmeyecektir. Bu dengesizlik sırt ağrısı ya da devrilmenize neden olur.
 


Sırt Çantası Alış İpucu #5 - Etkinlik İhtiyaçlarınız


Sırt çantaları, sırt çantaları, seyahat çantaları ve minimalist sırt çantaları arasındaki seçim, alışveriş yapan kişilerin kafasını karıştırabilir.

Bedeninizi doğru bulmanın yanı sıra, çantanın tasarımı ve yapısı amaçlarınıza uygun olmalıdır.

Sırt çantasının taşımanız gereken tüm eşyalara uyacağına emin misiniz?
Bir yerden başka bir yere yürüyüp dolaşacak mısın yoksa günün çoğunda sınıfta mı oturacaksın?
Sırt çantasını giyerken ne tür bir hava ile karşılaşmanız en muhtemeldir?
Faaliyetleriniz için uygun bir şeye ihtiyacınız var.

Sırt çantasını özellikle kısa yürüyüşler veya yüksek okullar için kullanmayı planlıyorsanız, tuval sırt çantası idealdir. Ana taşıma modunuz bisiklet ise, su geçirmez bir naylon sırt çantası gereklidir.

Çok yönlü bir sırt çantası, herhangi bir sınıf yükü için uygundur - ister lensli bir kamera, 700 sayfalık ders kitapları, 15 inç dizüstü bilgisayar, spor kıyafetlerinde değişiklik veya bunların tümü gibi.


Sırt Çantası Alış İpucu # 6 - Malzeme

Yıllarca bozulmadan kalmasını sağlamak için ihtiyaçlarınızı doğru malzemelerden yapılmış bir sırt çantasıyla eşleştirin.

Yaygın olarak kullanılan sırt çantası malzemeleri…

Pamuk Kanvas - Kanvas ağır, sert dokuma pamuklu bir malzemedir. Modern kanvas, doğal ve sentetik malzemelerden yapılmıştır - ağırlığı azaltır ve su geçirmezlik yeteneklerini ve dayanıklılığını arttırır. Başlıca avantajı ucuz bir malzeme olmasıdır. Tuval paketleri üniversite öğrencileri ve yürüyüşçüler arasında popülerdir.

Pack-Cloth Naylon sırt çantaları parlak ve dokunuşlu. Paket kumaş naylonun ana avantajları, su geçirmez kaplama, aşınma direnci ve mükemmel delinme direncinin hazır kabulüdür.

Cordura - aslen DuPont tarafından tasarlanan "hava işlem görmüş" bir naylon kumaş. Cordura kumaşının temel avantajları aşınma direnci ve hafifliğidir. Sırt çantasıyla seyahat etme maceraları için mükemmel olan üst sınıf sırt çantalarında kullanılır.

Rip-stop Naylon - Rip-stop naylonun “rip-stop” tasarımı, paketinizin maceracı bir yürüyüşe ilk on mil gözünüzün önünde parçalanmamasına yardımcı olmak için ekstra koruma sağlayabilir. Rip-stop naylonun ana avantajları mükemmel su yalıtımı ve hafifliğidir.

Polyester, ultraviyole (UV) bozulmasına karşı naylondan daha yüksek bir dirence sahiptir, ancak sırt çantası için en sağlam malzeme değildir. Ancak, küçük çocuklar için yeterince güçlü ve sert. Polyesterden yapılmış sırt çantaları ekonomiktir, renkleri iyi tutarlar (yani canlı renkler çok canlı olabilir).

Deri sırt çantaları şık, ancak standart sırt çantasına pahalı bir alternatif. Tam tahıl, bitkisel tabaklanmış deri genellikle sırt çantaları için kullanılır. Bu malzeme zamanla benzersiz bir patine geliştirir ve torbalara organik bir kalite kazandırır. Deri sırt çantaları, işyerinde kullanım için mükemmeldir çünkü genellikle en resmi sırt çantası tarzıdır.

 

Sırt Çantası Alış İpucu # 7

Bazı sırt çantaları iç kısımda çıplak. Bazıları çok sayıda cep ve bölmeyle düzenlenmiştir.

Hafif bir sırt çantası için minimalist bir yaklaşım tercih edebilir veya yardımcı programlarınızı saklamak ve kolayca erişmek için birden fazla bölmesi olan birini tercih edebilirsiniz. Bir sırt çantasında daha fazla bölme ve cep - eşyalarınızın dağıtımı ve erişilebilirliği daha iyidir.

Çoklu Bölmeler - daha kolay erişim için torbanın içeriğinin daha küçük bölümlerde düzenlenmesini sağlar.

Esnekleştirilmiş yan cepler: Bu cepler boşken düz durur, ancak bir su şişesi ve diğer gevşek eşyaları tutmak için gerilir.

Ön cep: Bazen bir kürek cebinin dışına eklenir, bunlar daha küçük, daha az hacimli eşyaları tutabilir.

Kendinizi organize edin, böylece sadece çantanızda ihtiyacınız olanı taşıyın.

 


Sırt Çantası Alış İpucu # 8 - Bütçe

Bir sırt çantasının maliyeti nedir?

 Bir sırt çantasının fiyatı, kullanılan malzemelerin kalitesine, işçiliğe ve tasarımın estetiğine yansıtılmalıdır.

 Fiyat için kaliteden ödün vermeniz utanç verici olur. İstediğiniz en son şey sırt çantanızın yandan açılmasını sağlamak ve bir otobüse binerken ya da sokakta yürürken tüm eşyalarını dökmek.

 Sınırlı sayıda üretilen bir sırt çantası mı? Bir fabrikada elle monte edilmiş mi yoksa seri mi imal edilmiş? Bu faktörler sırt çantasının maliyetini etkileyecektir.

 Bazı temel sırt çantaları 30 TL 'dan daha ucuza mal olurken, deriden üretilen yüksek uçlu sırt çantaları 10.000 TL' ye kadar kolayca perakende olabilir. Orta seviye bir  50 - 200 TL arasında bir ücrete tabidir.

 

Sırt Çantası Alış İpucu # 9 - Stil

Çantada gıpta edilen bir alıcı olmak ister misiniz? Seçiminiz önce sırt çantasının tasarımı ile belirlenebilir.

Farklı insanlara yönelik bir sırt çantası pratikliği ve karmaşıklığı eşit şartlarda dengelemelidir.

Spor salonuna mı yoksa günlük işe giderken mi giyeceğinize dair ustalıkla hazırlanmalıdır - genel görünümünüzle uyumlu bir şekilde uyum göstermelidir.

Deri sırt çantası en şık seçenektir - siyah naylon balistik naylon bütçedeki adam için iyi bir seçenek olsa da naylon en az olur.


Peki Hangi Sırt Çantalarını Tavsiye Ederim?

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Avrupa Çanta Firma ürünlerini test etme ve sırt çantası giyme şansım oldu. Çok çeşitli yakışıklı kanvas ve deri tarzı sırt çantaları (ve diğer çanta türleri) üretmektedirler. İster Laptop hazneli, ister konferans türü sırt çantaları ile özgün bir aralık sunan Avrupa Çanta yı öneriyorum.