Türkiye'nin çanta ihracatı ilk dört ayda yüzde 66,5 arttı

Firma yöneticimiz ulusal basına verdiği röportajda Türkiye'nin çanta ihracatı, Ocak-Nisan arasında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 66,5 artarak 491 milyon lirayı aştığını bildirdi.

Toptan promosyon çanta üreticisi Avrupa Çanta'nın incelediği TÜİK verilerine göre, pandemiye rağmen 2020'de önceki yıla kıyasla sadece yüzde 2,64 azalan seyahat eşyası, el çantası gibi taşıyıcı eşya ihracatının 2021'de ivme kazandığı kaydedildi. İhracatın, Ocak-Nisan dönemini kapsayan yılın 4 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 66,5 artarak 491 milyon TL'yi aştığı belirtildi. Çanta ihracatının en çok yapıldığı ülkeler arasında ise 53 milyon ile ABD ilk sırada geldi. Onu İngiltere, Almanya, Fransa ve İspanya izledi. İnceledikleri verilere ilişkin değerlendirmede bulunan Avrupa Çanta Kurucusu Metin Budak "Çanta ihracatı, pandeminin zorlu şartlarına rağmen geçtiğimiz yıl 1 milyar TL'yi aştı. 2021'de de devam eden bu olumlu seyirle, sektörün yılı 2 milyar TL'yi aşan bir ihracatla kapatacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

Pandemi etkisiyle çalışma modeli değişen şirketler promosyon çanta talebine ilgi gösterdi

HİBRİT VE UZAKTAN ÇALIŞAN ŞİRKETLERİN PROMOSYON ÇANTALARA TALEBİ

ARTTIPromosyon çantaların pandemi sürecinde pek çok şirket tarafından bir tanıtım aracı olarak görüldüğüne de dikkat çeken Metin Budak, "Hibrit ve uzaktan çalışma modellerinin yaygınlaşmasıyla artık bir şirket çalışanını parkta, kafede veya bir ortak çalışma alanında çalışırken görmek mümkün. Yanlarında taşıdıkları çantalar ise yeni normalde marka bilinirliğini artırmanın etkili yollarından biri. Biz de Avrupa Çanta olarak bu süreçte promosyon çanta üretim ve satışına yoğunlaştık. Her sektörden kurumsal şirketin, promosyon ürün toptancılarının ve reklam ajanslarının toptan çanta konusunda çözüm ortağıyız. Promosyon çanta sektöründe bir farklılık ve kolaylık sağlayarak müşterilerimizin düşük adetlerde de logo baskılı çanta alabilmelerini sağladık. Bunun için çok satan sırt çantası ve laptop - evrak çantası modellerimizi anlık çanta siparişleri için depomuzda tutuyoruz" ifadelerini kullandı.


Avrupa Çanta firma yöneticimiz Metin BUDAK'ın veriği röportajdan ulusal haber ajansları, gazeteler ve online medyaya yansıyan haberler aşağıdadır.

Türkiye'nin çanta ihracatı ilk dört ayda yüzde 66,5 arttı - Haberler Ekonomi

Türkiye’nin çanta ihracatı ilk dört ayda yüzde 66,5 arttı - Son Dakika Ekonomi

Türkiye’nin çanta ihracatı ilk 4 ayda yüzde 66 arttı - Dünya Gazetesi (dunya.com)

Türkiye’nin çanta ihracatı ilk dört ayda yüzde 66,5 arttı - Ekonomi haberleri (dha.com.tr)

Türkiye'nin çanta ihracatı, Ocak-Nisan arasında 2020'nin aynı dönemine göre %66,5 artarak 491 milyon TL'yi aştı Yazar iDealData (investing.com)

Türkiye’nin çanta ihracatı 2021’de 2 milyar TL’yi aşacak (medyaege.com.tr)