Mükemmel Laptop Çantası Seçmek İçin Bir Kılavuz


Klasik laptop çantası, hem pratik hem de görsel faydaları olan çok ihtiyaç duyulan bir aksesuardır. Bir laptop satın almak için önemli bir yatırım yaptıktan sonra, korumak ve ömrünü artırmak için elinizden gelen her şeyi yapmanız önemlidir. Çantayı bilgisayarınız için sigorta olarak düşünmek, sağlam, uzun ömürlü ve koruyucu bir laptop çantası almanın önemini gerçekten takdir etmenizi sağlayacaktır.

Bir laptop çantası satın almadan önce, dikkate alınması gereken bazı şeyler vardır. Laptop çantaları, hem elle tutulan kolları hem de el çantaları, sırt çantaları ve omuz kılıflarını tercih edenler için, çeşitli ihtiyaçlara uyacak şekilde çeşitli tasarımlara sahiptir. Amacınızı düşünmeli ve ihtiyaçlarınıza uygun bir çanta almalısınız. Mesela, çanta işte, eğlencede ya da ikisinin bir çeşidi için mi kullanılacak? Bireyler laptoplarını gittikleri her yere yanlarında taşıyorlar. Hem iş hem de zevk için uygun ve rahat bir çanta, çoğu insan için iyi bir seçenektir. Sırt çantaları günlük kullanım için her yerde bulunur hale geldi. Hiç de şaşırtıcı değil: ofise, kafeye veya yerel parka giderken yanınızda dizüstü bilgisayarlar, tabletler, telefonlar, su şişeleri ve ihtiyacınız olan diğer tüm şeyleri taşıyorsanız, en iyi yol sırt çantasıdır.ilginizi çekebilir Promosyon Çantalar - Etkili Marka Pazarlama Çözümleri


Peki, sizin için uygun olan laptop çantasını seçme konusunda nasıl gidiyorsunuz? Satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı faktörler:


Boyut önemli


Bu açık görünebilir olsa da, laptopunuzun çantaya sığması gerekir. Laptop çantası tam olarak ne için çalıştığını veya laptop modellerini belirlemezse, doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için laptopunuzu ölçmek ve çantanın boyutuyla karşılaştırmak iyi bir fikirdir.

İdeal olarak, çantayı satın aldığınızda, uygun olup olmadığını görmek için laptopu yanınıza alın. Laptopunuz için uygun bir laptop çantası satın almak zorunludur, çünkü her gün kıpırdanmak ve bilgisayarınızı çantanıza sarmak istemezsiniz.


Bölme sayısı 

İyi bir laptop çantası ideal olarak tüm eşyalarınızı koyabileceğiniz bir ana bölmeye ve bir yan bölmeye sahip olmalıdır. Ana bölmede dizüstü bilgisayar, şarj cihazı, cüzdan ve diğer birkaç eşya bulunur. Yan bölmeye bir kitap, kulaklık ve el havlusu sığabilir. Ek olarak, kimlik kartınızı, seyahat kartınızı ve bazı bozuk paraları saklamak için çantanın dışında hızlı erişimli bir fermuar yuvası olan bir çanta arayın.


Konfor


Rahatlık listenizde bir numara olmalıdır. Genelde ağır bir yük taşımasanız bile, o paketi gerçekten yüklemeniz gerekeceği bir zaman gelebilir ve günün sonunda sırtınızın size bağırmasını istemeyeceksiniz. ( Bazı insanların yanlarında taşıdıkları çeşitli şeyleri görmek için The Verge'in Koşu özelliğine Bakın Çantanızda Ne Var? )


Paketin eşyalarınızın ağırlığını eşit olarak dağıttığından emin olun. Sırt çantalarının nasıl giyileceğine dair tavsiyeler sunan çoğu site, sırt çantasının alt kısmı belinizin üzerinde veya üstünde olacak şekilde sırtınıza yükseğe takılması gerektiğini önermektedir. Düzenli olarak çok fazla ağırlık taşıyacağınızı düşünüyorsanız, bir göğüs, bel veya kalça kemeri sırtınızdaki stresi azaltmada büyük bir fark yaratabilir.


İş mi zevk mi?


Laptopunuzu yalnızca iş için kullanıyorsanız, kolaylıkla ve kolaylıkla çalışabileceğiniz esnek ve pratik bir şeye ihtiyacınız olacaktır. Toplu taşıma araçlarını yakalarsanız, en yoğun saatlerde otobüse binin veya trene bindiğiniz saatlerde çantanın ekstra dolgusuna ihtiyacı olabilir.

Bir bisiklet veya motosiklete binmek için sırt çantası tarzı bir laptop çantası en iyi seçenektir. Yürürseniz, yağmurlu günler için su geçirmez ve sırtınızı ve omuzlarınızı zorlamayan bir çanta düşünün. Bir sırt çantası tarzı çanta yine burada iyi bir seçenek.

ilginizi çekebilir Sırt çantanızda laptop bilgisayar mı taşıyorsunuz? Bazı Güvenlik İpuçlarını Öğrenin

Ekstra depolama


Çantanızda USB, laptop, kordon, pil ve fare gibi diğer aksesuarlarınız için cepler ve ayrı bölmeler bulunması önemlidir. Bu, laptopunuzu darbelere ve çizilmelere karşı koruyacak, diğer öğelerin laptopun ağırlığından zarar görmesini önleyecektir.

Bir laptop kılıfı, laptopu bir kılıfın içine ve sonra bir sırt çantasına koyma niyetinde olmadığınız sürece, laptopun kendisine ve taşıyabilecek başka bir şeye sahip değilseniz, iyi bir fikirdir.


 Laptop Çantasının kaliteli olduğundan emin olmak

  • Dayanıklı kumaş bir zorunluluktur. Laptopunuz her gün kullandığınız bir şey ve çanta da bilgisayarınızı korumak için orada. Kumaşın hem hafif hem de dayanıklı olmasını sağlamak istiyorsunuz. Sert üst ve ekstra kaplama tercih edenler için plastik kaplama da mevcuttur.
  • Kaliteli fermuarlar, laptopunuzu çantaya güvenle kilitlemek için çok önemlidir. Sen onların yıllarca sürmesini istiyorsun, çünkü kırık bir fermuar tüm çantayı işe yaramaz getirir.
  • Çantanın ve özellikle de omuz askısının ekstra dolgusu idealdir, böylece hem laptopunuz hem de omurganız korunur. Bazı laptoplar oldukça ağırdır ve çantayı taşırken çantanızı kesmenizi istemezsiniz.
  • Ayarlanabilir kayışlar, vücudunuza daha iyi uyacak şekilde tasarımın özelleştirilmesine ve ayrıca toplantılara giderken veya tren ve otobüse giderken çantayı mümkün olduğunca ergonomik tutmaya yardımcı olabilir.
  • Laptopunızun tüm hava koşullarında güvende kalmasını sağlamak için su geçirmez astar önemlidir. Islak bir laptopla uğraşmak istemezsin!
  • Laptop çantanızda bir iPad veya tablet taşımak istiyorsanız, çizilmeye karşı dayanıklı bölmeler gereklidir.


Kişisel tarzınızı temsil eden


Bazı insanlar sadece bir laptop çantasının pratikliği ile ilgilenir. Diğerleri için, kişisel tarzlarının bir uzantısı ve kendi başına bir aksesuardır. Sıradan görünümü mü yoksa ince yönetici görünümü mü tercih edeceğinizi düşünün. Unutmayın, laptop çantanızı haftanın çoğu günü taşıyacağınızı, bu yüzden tasarımı ve size bakış şeklini sevdiğinizden emin olun.


Garanti
Laptop çantası bilgisayarınızı korurken, siz de çantanın kendisini korumak istiyorsunuz. Genel aşınma ve yıpranma dışındaki faktörler nedeniyle koparsa iade edebileceğiniz ve yenisini alabilmeniz için garanti ile gelen bir tane seçin.


İş gününüz için dikkatle bir laptop çantası seçin
Estetik stil, pratiklik ve bilgisayarınız için uygun olup olmadığı gibi bir laptop çantası seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Giymekten hoşlandığınızdan ve işinizin doğru şekilde yapıldığından emin olun!